Na zaproszenie Rzecznika Praw Ucznia 6.10.2023 przedstawiciele naszej szkoły wzieli udział w wydarzeniu "Szkolna Wyprawa" Warszawska Debata o Prawach Uczniowskich. Tematem tej debaty było prawa uczniowskie w świecie cyfrowym.
W spotkaniu wzięli udział m.in. Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Renata Kaznowska i Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady m.st. Warszawy Dorota Łoboda oraz zaproszeni eksperci i ekspertki.
 
Prelegent na tle slajdu szkolna wy-prawa.
 
Celem debaty było zainspirowanie do systematycznego podejmowania tematu praw uczniowskich w szkołach oraz wspólnego tworzenia propozycji rozwiązań w tej dziedzinie.
Podczas spotkania szczególnie omawiany był temat praw i podmiotowości młodych ludzi w środowisku cyfrowym, przemocy w Internecie, higieny cyfrowej, zasad używania telefonów w szkole, prywatności oraz wykorzystania technologii w edukacji.