20.09.2006 - środa/ 21.09.2006. czwartek
O godzinie 15.00 wyjechaliśmy autobusem liniowym do Neu Ulm. Po dłuższej niż planowano podróży dotarliśmy do Neu Ulm, gdzie czekali na nas niemieccy uczniowie i ich rodzice. Udaliśmy się wspólnie w dalszą podróż - do Laichingen. Tam zostaliśmy oficjalnie powitani przez wszystkich niemieckich uczestników wymiany, zjedliśmy wspólnie kolację i rozjechaliśmy się do domów.

22.09.2006 - piątek
O 7.30. spotkaliśmy się w stołówce szkolnej, gdzie odbyło się spotkanie z dyrektorem szkoły. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie obu budynków szkolnych. Zobaczyliśmy min. nowoczesne pracownie biologii, chemii i fizyki, jak również salę kinową. Kolejne trzy godziny spędziliśmy uczestnicząc w lekcjach. Po południu zwiedziliśmy Muzeum Regionalne i jaskinię w Laichingen.

23.09.2006 - sobota
W sobotę pojechaliśmy na wycieczkę do Bawarii. Główną atrakcją tego dnia był zamek Neuschwanstein - jeden z bajkowych zamków Bawarii. Zwiedziliśmy również malownicze małe miasteczko Fuessen, leżące u stóp Alp.

24.09.2006 - niedziela
W niedzielę realizowany był program indywidualny. Tego dnia nie było żadnych wspólnych wycieczek, dlatego każdy z nas spędził go inaczej, np.: zwiedzając Muzeum Mercedesa, czy ogrody Ludwigsburga.

25.09.2006 - poniedziałek
Uczniowie niemieccy uczestniczyli w zajęciach szkolnych, a my pojechaliśmy autobusem do Blaubeuren, gdzie zobaczyliśmy jezioro Blautopf, oraz zwiedziliśmy średniowieczny kompleks klasztorny oraz Starówkę. Potem pojechaliśmy pociągiem do Ulm, gdzie zwiedziliśmy katedrę i Stare Miasto.

26.09.06. - wtorek
O 8.00 wyruszyliśmy wspólnie na wycieczkę do Tuebingen. Jest to miasto szczególne - co trzeci jego mieszkaniec to student. W programie wycieczki było: zwiedzanie domu, w którym mieszkają studenci Szkoły Teologicznej, zwiedzanie Starówki oraz spływ łodziami po rzece.

27.09.2006 - środa
Rano pracowaliśmy w mieszanych grupach nad projektem. Tegoroczny projekt różnił się formą i treścią od poprzedniego. Tematem projektu była współodpowiedzialność uczniów w pracy szkoły. Porównywaliśmy szkołę polską i niemiecką. Projekt został opracowany w formie elektronicznej. Będzie on również wysłany na konkurs ogłoszony przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. O godzinie 11.15. udaliśmy się na spotkanie z burmistrzem Laichingen.

28.09.2006 - czwartek
Ranek upłynął nam na pracy nad projektem. Po zjedzonym w szkole obiedzie wyjechaliśmy do Neu Ulm, skąd odjeżdżał autokar do Warszawy.