W dniach 18-21 maja grupa uczniów z klas 1A, 1D, 2AD, 2H, 2I i 2J uczestniczyła w warsztatach dziennikarskich ReNews.
Warsztaty zostały zorganizowane we współpracy z Fundacją Civis Polonus w ramach programu Erasmus+. Podczas pierwszych dwóch dni zajęć uczestnicy mieli szansę lepiej się poznać oraz przedyskutować zjawiska popularne w świecie mediów, takie jak fake news, bańka informacyjna, stronniczość czy teoria spiskowa.
Ostatni dzień warsztatów odbył się online - uczestnicy zapoznali się z aplikacją Canva, stworzyli pierwsze artykuły oraz wzięli udział w kolegium redakcyjnym, na którym zostały podjęte decyzje o formie naszego szkolnego Webmagazinu. Z niecierpliwością czekamy na rezultaty ich pracy dziennikarskiej!
Warsztaty zostały zorganizowane i przeprowadzone przez p. Ewelinę Bartosik z Fundacji Civis Polonus oraz p. Agnieszke Przecławską-Frączek, p. Karolinę Jutrzenkę-Trzebiatowską, oraz p. Joannę Franaszczuk.
W galerii kilka zdjęć z tych warsztatów.