Międzynarodowy Dzień Teatru jest obchodzony 27 marca. Tegoroczna szkolna impreza była poświęcona znanej i lubianej komedii Aleksandra Fredry „Zemsta”. Przygotowała ją klasa Ib pod opieką prof. Małgorzaty Owczarek. Na scenie pojawił się więc krokodyl, którego miał zdobyć dla Klary Papkin. Niebezpiecznego gada przyniosła Angelika Urbańczyk z klasy I a, na szczęście potwór był nadmuchany… W rolę Papkina, Klary i Podstoliny w różnych scenach wcielili się uczniowie klas pierwszych i drugich. Serca jury i publiczności podbił Papkin płaczący nad testamentem w wykonaniu Bartka Sołgały z II a, któremu towarzyszyła Natalia Zonenberg w roli Klary. Klasa II a wygrała teatralne konkurencje, gdyż zdobyła także I miejsce w konkursie na plakat teatralny. Przepiękną pracę plastyczną do wiersza Edwarda Stachury „Życie to nie teatr” wykonała Ola Drożdż. Natomiast quiz z historii teatru był okazją do wykazania się wiadomościami z tej dziedziny. Imprezę uświetnił występ Kingi Sawczuk, która żywiołowo recytowała „Zaczarowaną dorożkę” K. I Gałczyńskiego. Natomiast w finale wystąpiły wychowawczynie klas, które pięknie czytały monologi Makbeta, Hamleta i Fausta oraz wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Ponadto publiczność skandowała słowa Klary :” Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby” i Papkina: „Jam jest Papkin, lew Północy”. Zwycięzców, zgodnie z antyczną tradycją, nagrodzono wieńcami laurowymi.