W dniach 7- 11 kwietnia 2014r. młodzież z naszego  Liceum  bierze udział w interesującym projekcie „Młodzi myślą dla Europy”, który realizowany jest przez Fundację Partners Polska przy wsparciu finansowym ze środków Fundacji Roberta Boscha oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Zwieńczeniem programu  będzie  Debata Parlamentarna podczas której podzieleni na grupy (partie) uczniowie będą prezentować przed publicznością, składającą się z zaproszonych polityków, urzędników i dziennikarzy, swoje programy wyborcze dotyczące kwestii zarządzania energią w Unii Europejskiej. Na koniec Debaty goście i pozostali uczniowie wezmą udział w Wyborach Parlamentarnych i zagłosują na najbardziej przekonujący program wyborczy.

Wśród zaproszonych gości znajdują się eksperci z dziedziny trendów klimatycznych (Marcin Popkiewicz, Artur Wieczorek) politycy (Radosław Gawlik, były minister środowiska, Alicja Olechowska posłanka z PO, Anna Skrzypek kandydatka do PE), przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Biura Informacyjnego PE.

Program odbywa się równocześnie w Polsce i w Niemczech, jego istotnym elementem jest platforma internetowa, dzięki której uczestnicy z obu krajów będą wymieniać opinie i dyskutować o możliwościach zmian w obecnej polityce UE.